| ancutza74 a întrebat:

ma poate ajuta cineva cu fisa postului pentru. asistent medical instrumentar?

/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| alexandraalis a răspuns:

Fisa postului difera de locul unde asistentul medical isi desfasoara activitatea.
Ce te intereseaza mai exact?
Fisa postului cuprinde:
- numele si prenumele:
- functia ocupata:
- nivelul postului:
- postul si gradul profesional:
- serviciul/biroul/compartimentul:
- conditii/cerinte pentru ocuparea postului:
- studii medii
- abilitati de comunicare si de a lucra cu
publicul
- adaptabilitate la situatii neprevazute

- pozitia din statul de functii:
relatii:
- ierarhice
- functionale
- de colaborare