| Neculai_Andrei_1989 a întrebat:

Am fost lovit sau am lovit un tir. Nu reusesc sa imi dau seama a cui a fost vina. Mergeam pe banda mea drept inainte si aud o bubuitura in spate si cand ma uit vad ca aripa stanga era indoita si julita de la jumatatea rotii in spate.

A mers pe banda mea, nu am calcat linia de delimitare. E indoita un pic intr-un loc. Ca sa o indoi asa trebuie sa te izbesti cu ceva forta.

E vina celui cu tirul? Sa depun o plangere ceva? El a mers inainte nici macar nu a oprit.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa anunti politia rutiera in termen de 24 de ore si sa obtii dovada pentru reparatie. Vei indica si numarul de circulatie a respectivului, din ce spui s-ar putea ca el sa fie vinovat.

| mgtow a răspuns:

Daca ai numarul de inmatriculare si nu au trecut 48 de ore de la incident poti sa faci reclamatie. In caz ca nu ai franat brusc sa intre in tine el e vinovatul