| katy95 a întrebat:

Am inteles ca poti sa incepi scoala de soferi la 17 ani si 9 luni dar iti trebuie acordul parintilor. in ce consta acest acord? fundahappy

Răspuns Câştigător
| Hukez a răspuns:

Poti incepe scoala de soferi cu 3 luni inainte de a implini varsta de 18 ani, nu ai nevoie de nici un acord al parintilor.
Sa nu te bucuri prea tare ca incepi mai devreme pentru ca examenul practic si teoretic tot dupa varsta de 18 ani il dai.

4 răspunsuri:
| LittlePunk a răspuns:

Trebuie sa ai acordul parintilor sa incepi scoala iar in acele 3 luni pana implinesti 18 ani termini scoala astfel incat imediat cum implinesti 18 sa poti da de permis.

| katy95 explică (pentru LittlePunk):

Si in ce consta acordul in semnatura in ce?happy

| katy95 explică:

Multumesc pentru raspunsurihappy

| AlexandraStf a răspuns:

Nu iti trebuie nici-un acord... mergi la scoala, te inscrii, platesti si gata... nu faci nimic de ordin juridic unde capacitatea de folosinta sa fie limitata