| SkaterBaa a întrebat:

Am vazut pe acest site ( http://www.atlantic-shop.ro/57,pistol-revolver-colt-pyth on-357.html ) machete ale diferitelor pistoale
As vrea sa cumpar unul cadou pentru un prieten, e legal nu?:)
Din moment ce e macheta ma gandesc ca sigur nu merge :), dar sigur e legal da?:D

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici o lege nu interzice cumpararea jucariilor, bineinteles daca nu sunt periculoase, respectiv care ar putea afecta copiii. Numai bine!

| kogi1983 a răspuns:

Daca e macheta e legal