| Ali32942 a întrebat:

Are dreptul poliția să-mi verifice și să-mi controleze telefonul la secția de poliție intrând în poze conversați etc

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, daca esti retinut fiind banuit de vreo infractiune si exista un mandat de perchezitie de la un judecator de drepturi si libertati.

| darrio2007 a răspuns:

Da, cu mandat.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, bineinteles ca are, mai ales daca te suspecteaza de trafic de droguri sau prostitutie.

| ReddY25 a răspuns:

Da,au tot dreptul

| Lupică27 a răspuns (pentru ReddY25):

Nu, nu au, se incalca dreptul la protecția datelor cu caracter personal, fara mandat judecatoresc NU se poate!
Nu mai asculta la astia pe aici!

| ReddY25 a răspuns (pentru Lupică27):

Okay

| ioana748 a răspuns:

Ti l si poate retine.