| ___scTW a întrebat:

Are voie poliția să mă opreasca, daca ei deja merg cu girofarurile aprinse?
De exemplu, mergeam cu motocicleta și îi văd că ei mergeau dar ei deja mergeau cu girofarurile aprinse, dar s-au luat după mine, au voie?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca au voie, daca au constatat ca ai savarsit vreo contraventie sau esti banuit de vreo infractiune.

| ___scTW explică (pentru Ioandelasal):

Pai de ce mergeau cu girofarurile aprinse nu se duceau undeva?

| Ioandelasal a răspuns (pentru ___scTW):

N-am de unde sti ce faceau, in orice caz erau in misiune.

| suntserios a răspuns (pentru ___scTW):

Si daca se duceau undeva ce? Au considerata ca trebuie sa te verifice si ca e mai important asta. E decizia lor.

| darrio2007 a răspuns:

Sa te oprească, mă, nu sa te stopeze. Nu spui daca te-au si oprit.