| Gabriello02 a întrebat:

As vrea sa ma transfer la un alt liceu, dar am ramas corigent? Transferul trebuie facut la toamna dupa ce trec corigenta sau ma pot transfera si acum si sa dau corigenta in liceul in care urmeaza sa ma transfer?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ai incheiata situatia scolara inainte de a cere transferul, asa ca il poti cere doar dupa ce dai corigenta.

2 răspunsuri:
| InTheAir a răspuns:

Corigentele se dau in liceul de unde pleci. Nu te poti transfera atata timp cat nu ai corigenta data. Si ai grija ca unii directori de la unele licee nu prea iau elevi corigenti, asa ca eu te-as sfatui sa mai astepti un an.

| Gabriello02 explică (pentru InTheAir):

Stii din surse sigure treaba asta? Eu vreau sa ma mut la un liceu slab.