| fortuna10 a întrebat:

Bună! Acum câteva zile, directorul școlii unde particip la cursuri m-a ținut de vorbă 40 de minute, în timp ce eu trebuia să fiu prezent la oră din cauză că am avut "un comportament neadecvat" față de un profesor care s-a luat de mine fără să aibă un motiv bine întemeiat. Puteți să vă uitați la întrebarea mea pe care am postat-o acum două, trei zile. Din câte am înțeles eu, ceea ce a făcut directorul nu a fost foarte bine, deoarece mi-a restricționat accesul la educație. Mai există și alte abuzuri din partea directorului asupra elevilor din această instituție de la învățământ. Ce ar trebui să fac?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Daca te vei plange cuiva este posibil ca vei avea probleme mai mari in scoala, ai pierdut 1 ora datorita directorului asa este! trebuia sa ii spui domnule director nu pot sa stau mai mult... pierd ora si primesc absent!
pe de alta parte raportat la intrebarea cealalta si daca tu ai dreptate ca se iau de tine nejustificat, nu prea ai ce sa faci, ca este lumea lor daca intelegi...
si de la atata lucru nici inspectoratul scolar nu va face nimic si nici nu iti vor dreptate.
incearca sa nu te mai manifesti usor antipatic pe viitor fata de profesori, caci patesti chestii de astea.
eu zic sa te calmezi si sa te gandesti ca nimic nu se va intampla, insa te-au cam luat la ochi!

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"directorul...m-a ținut de vorbă 40 de minute,.din cauză că am avut "un comportament neadecvat".Din câte am înțeles eu, ceea ce a făcut directorul nu a fost foarte bine, deoarece mi-a restricționat accesul la educație"

ai ințeles greșit mami, directorul ți-a făcut EDUCAȚIE. Dar se pare că degeaba dacă tu vezi asta ca fiind abuz.
Mă aștept ca peste o vreme, să ne intrebi cum e cu arestul la domiciliu (in primă fază)

| fortuna10 explică (pentru sierra1):

"Ai înțeles greșit mami"☠️ Ce draci ai de folosești expresii de genul? Ne cunoaștem de undeva sau ești mama mea? "Directorul ți-a făcut educație". Cum mi-a făcut educație? Jignindu-mă pe mine și pe părinții mei? Ceea ce au făcut profesorii, inclusiv directorul se numește abuz. Nu faci educație dacă te răstești la copii și dacă îi jignești.

| AMC2551 a răspuns (pentru fortuna10):

Având in vedere răspunsul tău agresiv de mai sus, e clar ca problema este undeva la tine. Nu e nimic greșit in a spune " ai înțeles greșit mami", însă e chiar urat sa zici " ce draci ai pe tine". Analizează puțin atitudinea ta înainte sa faci pe victima.

Faptul ca directorul ți-a vorbit 40 minut nu înseamnă "restricționare de educație", degeaba cauți motive sa te răzbuni, nu te vei răzbuna pe nimeni in afara de tine consumându-te si pierzând timp si energie căutând vinovați.

| sierra1 a răspuns (pentru fortuna10):

" Ce draci ai de folosești expresii de genul? "

da mami, observ: și violent și vulgar.
Cum spuneam, mă aștept ne intrebi cât de curând cum e cu arestul la domiciliu (in primă fază)

| mODIN a răspuns (pentru fortuna10):

"Ceea ce au făcut profesorii, inclusiv directorul se numește abuz"

Sa fi certat de cei cu autoritate e orice numai abuz nu. laughing Iar faza cu "restrictionarea accesului la educatie" mi se pare si mai absurda. Sunt convins ca daca te tinea dupa program sa-ti zica sa nu mai fi batut in cap, atunci ziceai ca e "abuz" ca iti ia din timpul liber sau mai stiu eu ce.

| mODIN a răspuns:

Cat tupeu pe unii, sa mor eu laughing "abuzuri" auzi la el laughing

Nu ti-a restrictionat nimic, e dreptul si responsabilitatea lui sa te puna la punct daca faci pe desteptul cu profesorii. Ce ar trebui sa faci? Sa nu te mai iei in gura aiurea cu profesorii, aia ar trebui sa faci

| fortuna10 explică (pentru mODIN):

Tu măcar ai înțeles ceva din întrebarea pe care am postat-o eu acum câteva zile? Vrei să-ți desenez că am fost provocat? Stai în bula ta că nu ai înțeles nimic din ce am spus. big grin

| mODIN a răspuns (pentru fortuna10):

Toata lumea care ti-a raspuns iti zice ca directorul nu a gresit cu nimic si tu ne iei cu "abuzuri" si "am fost provocat", tot pe a ta o ti. Bine, bossule, depune plangere, iesi in strada la protest, suna-i pe cei de la Recorder sa faca un documentar despre abuzurile cumplite ce au loc in scolile romane!

| fortuna10 explică (pentru mODIN):

Mulțumesc, chiar o să-i sun pe vei de la abces direct☠️