| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am gasit un anunt pe net despre cineva care vinde furadan,am sunat si mi-a raspuns o doamna spunandu-mi ca este avocat si ca v-a da nu stiu ce site in judecata si pe toti cei care au sunat. Vreau sa va intreb, eu cu ce am gresit ca doar am dat telefon si am pus o simpla intrebare?, si chiar poate sa ma dea in judecata?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii sigur ca nu o sa te dea pe tine in judecata, poate sa dea doar site-ul pe care i-a fost postat numarul de telefon. Si mie mi se pare ca este o razbunare sau o gluma proasta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil cineva i-a facut o gluma proasta si a pus anuntul ala cu numarul ei de telefon. In alta ordine de idei furadanul este o substanta interzisa in Romania la comercializare, deci e ca si cum ai fi vrut sa cumperi droguri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci.Treaba sta cam asa, zic eu: Cineva cu boala pe acea avocata a pus in numele ei un anunt cum ca vinde furadan.E interzis cred sa vinzi substante toxice pe net.Deci acea doamna suparata, va da site-ul acela in judecata.Pe tine te poate chema doar ca amrtor, nu ai nicio vina. Cineva a facut acel anunt pentru as erazbuna si ai creeea probleme avocatei.E posibil nici avocata sa fie, ci doar a zis asa. Tu stai linistit ca nu o sa patesti nimic.

| VirusS97 a răspuns:

Nu cred că este posibil laughing Pe cel care vinde da. Probabil era deranjată de faptul că este un pesticid foarte toxic, nu ştiu. Dar nu are cum să te dea în judecată, probabil doar dacă deţii, şi mai depinde pe ce site ai găsit.

| Gabitzu246 a răspuns (pentru VirusS97):

Mica publicitate, asa se numeste siteul.

| VirusS97 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Http://www.micapublicitate.net/info.php?what=terms
uite aici, termenii de utilizare poate ajută. Oricum este imposibil dintr-un singur telefon.