| miyaS a întrebat:

am nevoie sa dau de permis pentru categoria AM, iar daca cineva de aici are deja permisul /doar/ pentru aceasta categorie, vreau sa imi spuna daca este la fel de mult de invatat din codul rutier si regulament, ca si pentru permisul categoriei B. Deci este mai putin de invatat, sau este acelasi lucru? Si daca ai dat, ai trecut examenul final? Merci

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, trebuie sa inveti cam toata legislatia rutiera, cu exceptia regulilor de circulatie care se refera expres la alte categorii.

1 răspuns:
| Zedge a răspuns:

Nu am permis categoria AM dar din cate stiu legislatie e aceeasi, ca e B ca e A ca e C, etc...