| Diana1985 a întrebat:

Buna am o intrebare daca iubitul meu isi cumpara un apartament acuma, dupa ce ne casatorim poate sa ma treaca si pe mine pe actul de proprietate? sau daca ne-am desparti as primi ceva din apartament? va multumesc

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Da, poate sa te treaca, prin donatie.
2. Daca nu te trece nu ai dreptul la nici o cota-parte din apartament, este bunul lui propriu.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Imi place "despre" tine ca esti hotarata!
Esti, cumva, si blonda?

| KodrutZ a răspuns:

Daca e baiat destept nu te trece pe nici un act de proprietate. Vrei sa pleci, du-te. De asta esti cu el, ca sa ii iei casa?
@Dana: Esti genial.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu primesti nimic chiar daca te trece, este bun cumparat inainte de casatorie iar bunurile dobandite inainte de incheierea casatoriei sunt bunuri proprii, deci nu intra la partaj.

| VladGH a răspuns:

Ha, planuri de viitor laughing.

| Iwao a răspuns:

Ha,deja te gandesti la partaj...pe bune este iubitul sau binefacatorul tau?
Nu poate, decat sub forma de donatie sau mostenire, pentru asta trebuie vandut si rascumparat dupa casatorie...amaratul de el.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Zii sa iti dea banii de acum, sa scutesti bietul om de "o viata fericita" alaturi de tine.
Vad ca Monica Gabor e un profesor bun - toate fetele invata de la ea "cum sa reuseasca in viata"laughing)
P.S. : sunt curios ce varsta are "fericitul si norocosul iubit"big grin; multe "succese" cu planul tau!

| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

Esti materialista.nu esti de la dumnezeu...