| CezarinaLunaria a întrebat:

Am o problemă pe care aș vrea doar cei care cunosc în detaliu aceste amănunte să-mi răspundă!
Eu vreau să fac un gard doar că pe numele meu am doar jumatate de curte, deoarece bunica-mea nu a vrut sa-mi dea toata curtea. Ea are 3 copii. Trebuie sa le cer voia la astia ca sa fac gardul sau sa semneze si ei ceva? Multumesc!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai acte pe jumătatea aia de curte? faci ce vrei atunci

| CezarinaLunaria explică (pentru sierra1):

Da, am acte pe jumatatea mea! Dar nu vreau gard doar pentru jumatatea mea, ci pentru toata curtea. D-asta intreb. Stiu ca trebuie sa raportez la primarie acest lucru, pentru ca juma din gard o sa fie ciment, asadar este luata in calcul ca si o constructie pe care trebuie sa o raportezi. Mie imi sta gandul la jumatatea lu bunica-mea, daca trebuie sa isi dea si ea acordul, pentru e foarte a dq

| sierra1 a răspuns (pentru CezarinaLunaria):

Mai bine așteaptă până... când nu mai contează gardul pentru ea