| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

As avea o întrebare și aș dori niste răspunsuri concrete, de la persoane cunoscătoare.

Cam ce salariu are un consilier juridic stagiar? Dar un procuror stagiar?
Vorbim in special despre un municipiu, un oraș mic; nicidecum despre o reședință ca București sau Cluj Napoca.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Consilierul juridic are un salariu variabil in functie de societatea unde lucreaza. Dar, tinand cont de ceea ce intrebi, probabil ca undeva la 2500 de lei net.
Procurorul stagiar, conform grilei se salarizare, are in jur de maximum 8100 de lei brut pe luna. Dar nu inteleg comparatia intre consilierul juridic si procurorul stagiar. Drumul pana la a fi procuror e lung.

| Ryss a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu era o comparație, ci o întrebare pentru două domenii diferite.