| ----:anonim:--- a întrebat:

as vrea sa ma ajutati cu ceva.Stie cineva daca se poate face permisul de conducere de la varsta de 17 ani?
Ms:*

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform legislatiei actuale (Codul rutier si Regulamentul de aplicare) se poate obtine permis de conducere de la 16 ani pentru subcategoriile A1 si B1, pentru celelalte categorii numai de la 18 ani. Se poate incepe scoala cu cel mult trei luni inainte de implinirea varstei de 18 ani. Numai bine!

3 răspunsuri:
| Cornulet a răspuns:

Doar in ziua in care ai implinit 18 ani altfel nu, in cazul in care nu vrei sa conduci masini electrice care se pot conduce de pe la 16 ani.

| Nastia a răspuns:

La 17 ani poti da sala si la 18 orasul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai dar toti va credeti" miezul din dodoasca " de vreti permis de la 3 ani? Nici nu stiti pe ce lume traiti, dar vreti ' cu masina ".
Mai visatorilor inconstienti " asteptati virsta legala, faceti un control medical dar si psihiatric, cum cere legea, apoi permisul.
Permis nu inseamna doar ca poti sa te " plimbi ", inseamna RESPONSABILITATE MAXIMA. Stiti voi ce inseamna asta? Aveti voi asa ceva? ( adolf )