| djfreesh a întrebat:

Salut TPU,am un var ce vrea sa obtina permisul de conducere,poarta ochelarii de vedere, poate lua permisul? si daca da ce acte trebuie?

Răspuns Câştigător
| djdani2010 a răspuns:

Bine inteles, ca poate sa conduca.
La inscriere e de ajuns sa ai la tine buletinul, un pix si ceva bani la tine.
http://chestionare.auto.ro/permis-de-conducere/efectuarea-orelor-de-condus

| djfreesh explică (pentru djdani2010):

Da dar la dosar se cere din cate stiu adeverinta de la oftalmolog

| djdani2010 a răspuns (pentru djfreesh):

Alea iti spune scoala unde sa te duci.
Dar la inscriere e necesar ce ti-am spus prima data.
sunt unele scoli care te trimit doar la anumite cabinete, nu unde vrei tu happy