| Qook a întrebat:

Bună, bună. Ce acte mi ar trebui la vama siret?! As vrea sa vizitez pe cineva în Cernăuți pentru o săptămână sau două.
P.s sper c am nimerit categoria.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi conditiile de calatorie in Ucraina si afli tot ce te intereseaza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pașaport.

| Korkodeln a răspuns:

"Cetățenii români nu au nevoie de viză de intrare în Ucraina pentru călătorii de scurtă ședere cu o durată maximă de 90 de zile într-un interval de 6 luni de la data primei intrări. Cetățenii români pot intra pe teritoriul Ucrainei cu un pașaport valabil minim 90 zile sau trei luni."