| Zahoreni_Satul_1905 a întrebat:

Cu ce poat sa atac o hotarare definitiva in apel data de tribunal am cateva suspiciuni.Pot cere o reverificare ceva?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O hotarare definitiva poate fi ataca printr-o cale extraordinara de atac, cum sunt recursul, contestatia in anulare sau revizuirea, bineinteles daca exista un motiv dintre cele prevazute de acestea.
In functie de proces (penal sau civil) poti vedea motivele in Codul de procedura penala sau Codul de procedura civila.