| ruxandracollo a întrebat:

Sunt pe control juridic curtea de apel mi-a data hotarare definitiva sa semnez saptamanal.am 8 luni de zile de cand semnez nu am lipsit niciodata de la semnat. am avut o problema mai veche cu un politist si a fost la comandant si acum ma cheama zi de zi la semnat.De ce sunt chemat zi de zi daca curtea de apel mi-a dat saptamanal sa vin la semnat?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De ce nu intrebi pe comandantul organului de politie unde trebuie sa fii prezent?
Daca nu respecta hotararea judecatoreasca te poti adresa sefului ierarhic al acestuia sau chiar instantei de judecata cu o plangere.

| DevidALex a răspuns:

Buna,desi nu stiu absolut nimic despre legii si lucruri din'astea,insa daca o institutie precum Curtea de apel,a spus sa faci intr-un fel,asa trebuie sa fie,deci politistul respectiv se poate sa tina ura pe tine si probabil vrea sa te necajeasca,repet nu stiu cum e cu legile sau ce inseamna control juridic,insa daca instanta s-a hotarat intr-un fel,politia nu poate schimba dupa placul lor,si nimeni altcineva ( Pana la urma de aia s-a pronuntat instanta respectiva,ca ei sunt in masura sa se ocupe ), iti recomand sa intrebi un avocat, insa nu genul de avocat care vrea nu stiu cati bani pentru o simpla lamurire la intrebarea ta, Poti intreba vreun fost avocat pe care l-ai avut sau cineva care studiaza Dreptul Oricum, bafta cu problema ta.

| ro74florin a răspuns (pentru DevidALex):

Cauta un avocat, si borbeste cu el.te va lamuri.sau incearca pe avocat.net