| AlexandraN21 a întrebat:

Buna! Daca am lovit masina in parcare pot folosi asigurarea pentru a o repara?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O poti repara pe asigurarea ta doar daca ai asigurare CASCO.
Asigurarea RCA pe care o detii este pentru repararea masinii altei persoane si daca defectiunile/distrugerile sunt din vina ta.

| Simpatic a răspuns:

Depinde ce asigurare ai, asigurare obligatorie- RCA nu te despagubeste cand tu esti vinovat
Daca ai CASCO atunci da iti repara masina ca ai lovit-o tu in parcare.
Deci doar asigurarea facultativa CASCO repara ce ai tu nevoie

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doar daca ai casco.
Si vezi ca esti obligat sa declari tamponarea in maxim 24 de ore, la politie.

| Brizbriz a răspuns:

Asigurarea e pe masina, nu pe parcare

| 1234568807 a răspuns:

Daca ai lovit masina ta, nu stiu, dar daca ai lovit masina altcuiva, firma ta de asigurare trebuie sa ii plateasca paguba din cate stiu, asta insemnand sa ai CASCO