| alexandragabriela96 a întrebat:

Bună! Dacă sunt martoră la o taxă de succesiune și în viitor cineva din familie sau din moștenitori intentează un proces, eu fiind martoră la succesiune voi fi chemata la proces? Sau se poate judeca și fără prezența mea? Și dacă nu ma prezint la proces ce se poate întâmpla?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Probabil vei fi martora la o procedura succesorala, taxa este o suma de bani platitta pentru un serviciu.
Sigur ca poti fi chemata ca martora si la un eventual proces in legatura cu succesiunea. Daca nu te prezinti vei fi amendata si chiar poti fi dusa fortat cu politia, daca marturia ta este importanta.

| mi25 a răspuns:

Nu-l asculta pe anonim3215, ca bate campii si nu raspunde la intrebare. Asculta-l pe Ioandelasal, care stie ce spune ca este in meserie: adica jurist.

| anonim3247 a răspuns:

Tu ești martoră la notariat

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Doar o dată mergi la notariat chiar dacă nu se face succesiunea atunci.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Tu ca martor nu ai treabă cum se va termina succesiunea.