| 99NYC a întrebat:

In seara asta am depasit pe linie continua in localitate, aveam undeva la 110km/h. In timpul depasirii am trecut pe langa un Logan de politie, care cred eu, "statea la panda" cu radarul. Mi-am continuat drumul, ma speriasem ca o sa vina dupa mine, dar nu au facut-o. La ce ma pot astepta? Imi pot trimite amenda si altele prin posta? Am tot cautat pe net, parerile is impartite, ba ca pot, ba ca nu pot decat daca te opresc pe loc, etc...nu am gasit nimic concret.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca aveau radar se poate sa-ti trimita acasa procesul-verbal de contraventie.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te opreau pe loc daca era rutiera la datorie.

Răspuns utilizator avertizat
| 99NYC explică:

A trecut o luna si inca nimic. M-am interesat mai bine si am inteles ca pot sa iti trimita acasa un proces verbal pe care esti obligat sa il trimiti inapoi. Cica te intreaba cine a condus la ora respectiva acea masina, si voilá...permis luat, amenda, etc laughing Probabil am avut noroc si nu erau cu radarul.

| xSatan a răspuns:

Si eu am avut 102 la in localitate, dar nu am avut norocul tau, dupa mine au venit laughing.Se poate sa fi scapat, poate nu erau cu radar sau cine stie.

| unanonim34gfd a răspuns:

Probabil că nu te-au observat miliția și de aia ai avut noroc. Sincer, nu știu dacă la noi există posibilitatea să te filmeze din mașină și să-ți trimită amenda acasă, ca în Germania de exemplu dar dacă te observau sau era într-adevăr rutiera, porneau stroboscoapele și te trăgeau în secunda 2 pe dreapta și îți suspendau permisul pe 3 luni (peste 100 la oră în localitate) plus 500 de euro amendă dar repet încă o dată: e posibil să nu fi fost rutiera, ci doar un echipaj de patrulare, cum ar fi locala, rurala etc. și să nu te fi observat. Data viitoare lasă pedala mai moale, știu că e greu, că și mie îmi vine să-i dau maxim dar trebuie să respectăm limitele de viteză, altfel ne rupe legea la buzunarwinking