| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toti, TPU! Am si eu o nelamurire care tot ma bate la gand.
Vad foarte foarte multi oameni care il voteaza pe Adrian Ponta. DE CE? De ce cred acesti romani ca Ponta va face o tara mai buna?
Le place si celor care tin cu ponta sa fure si sa minta si sa insele?
Adica, Ponta, se duce la cei mai invarsta [ca sunt pacaliti usor],si le spune lucruri despre Iohannis. Nu inteleg! Ponta e doar un rahitic fara minte,adica nu stie nici sa vorbeasca. Ponta le zice la cei batrani ca daca o sa aleaga cu Iohannis, Iohannis o sa le taie foarte mult din pensie, iar acestia sa voteze cu Ponta. Pai e frumos asa ceva de la Ponta? Sa minta? Sa fura? El habar n-are cine e Iohannis. Daca Iohannis va fi presedinte
Angela Merker [presedintele Germaniei] o sa-l ajute pe Iohannis. Tata a innebunit deja. Vrea sa mearga in Stuttgart sa puna vot pentru Iohannis. Ponta vrea sa ajunga presedinte deoarece : DACA E PRESEDINTE NU ARE SANSA SA INTRE LA INCHISOARE VREODATA SAU SA FIE CONDAMNAT. Am dreptate?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand nu stiu cine e Adrian Ponta... poate Victor Ponta

in al doilea rand predesintele germaniei e Joachim Gauck.

Iar pe cancelarul Germaniei o cheama Angela Merkel nu Merker.

Si nu inteleg de ce te miri asa? Nu esti deja constient ca tot ce inseamna politician minte si fura?

Si nu Ponta nu vrea presedinte ca sa nu fie inchis, vrea sa fie presedinte pentru a avea puterea

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

M-am grabit, scuzati-ma. Am scris de pe telefon si eram somnoros.

| doctorandus a răspuns:

Pe presedintele Germaniei il cheama Gauck, pe cancelar o cheama Merkel, si nu stiu cine ar fi Adrian Ponta, poate o fi vorba de Victor-Viorel Ponta.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Tu faci politica? sau e altceva.

| xBiiaM a răspuns:

Iti spun eu de ce.
Pentru ca se zice ca a promis ca va marii pensiile si salariile profesorilor in special. Ideea e ca toti promit dar niciunu nu face nimic. Si daca Iohannis ar ajunge presedintele presedintilor nu ar putea face absolut nimic, nici Udrea, nici nimeni. Toti sunt hoti si vor doar sa se imbogateasca pe spatele celor care muncesc, toti suntem luati de prosti in tara asta. Ponta de cand e in parlament se chinuie sa ajunga cineva. Toti parlamentarii sunt vorbiti de rau de catre oameni. In special de cei care au dreptate ca ne fura si ca tara noastra a ajuns de tot... Parerea mea e ca ar trebui sa o lase balta.

| larylarysa a răspuns:

Tu faci politica? sau...