| diana_2824 a întrebat:

Peste un an trebuie sa ma duc la liceu eu vreau sa ma fac avocat,procuror sau judecator tot ce ma intereseaza pe mine e: pe ce materii se bazeaza facultatea de drept? la liceu,la ce profil trebuie sa ma duc si cu cat trebuie sa intru? adica cu ce medie? Fundahappy In special aceasta intrebare o adresez celor ca mine, celor care acum sunt la facultate la liceu. Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| marianvranceanul1 a răspuns:

Se bazeaza pe limba romana, matematica, istorie.

| cristine91 a răspuns:

Eu sunt studenta la drept, si nimic din ce am invatat la liceu nu m-a ajutat la scoala, pentru ca sunt materii care nu au legatura u ce se invata la scoala.Fai ce profil vrei chiar nu are importanta, eu una am terminat mate-info. Si referitora la medie depinde de an banuiesc. Sper sa te ajute raspunsul meu. A si trebuie sa stii sa scrii corect si sa vorbesti corect, atat trebuie sa stii restul e tot nou ce inveti la facultate.

| diana_2824 explică (pentru cristine91):

Deci de exemplu pot sa ma duc la limbi straine?

| cristine91 a răspuns:

Da normal, nu conteaza liceul chiar nu conteaza. Poti merge chiar unde vrei tu