| Simonasimona1992 a întrebat:

Se poate ridica cazierul judiciar de la orice sediu al Politiei din tara, sau treuie neaparat sa merg in localitatea de domiciliu?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

CERTIFICATELE DE CAZIER JUDICIAR PENTRU PERSOANELE FIZICE

indiferent de naționalitate (cetățeni români, străini rezidenți/nerezidenți, minori, majori, etc.), loc de naștere, domiciliu, rezidență, se pot obține PE LOC, de la orice secție de poliție sau unitate de poliţie din țară, conectată la SISTEMUL INFORMATIC AL CAZIERULUI JUDICIAR ROMÂN.
https://b.politiaromana.ro/......-operative

| ady777 a răspuns:

Orice sediu din orice judet care elibereaza caziere. Verifica sa nu fie doar in capitalele de judet