| gicuta1 a întrebat:

Buna seara, am depus pentru mama mea care este persoana cu handicap grad 1, o cerere in care solicitam sa-i fiu curator. mama mea a primit de la judecatorie o adresa in carei se spune sa depuna intampinarea. Cum ar trebui sa formuleze aceasta intampinare? mentionez ca in cerere nu am solicitat punerea sub interdictie a mamei mele. multumesc!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, dă-mi voie să-mi exprim MIRAREA privind "rapiditatea" cu care se desfăşoară procedura la Judecătoria ta de domiciliu =))

Doar IERI ( 13.12. 2013 ) la ora 13 îţi EXPLICAM ce trebuie să faci ca să obţi o Dispoziţie de curatelă - respectiv, că trebuie să depui o Cerere la Judecătoria de domiciliu :
http://www.tpu.ro/......n-si-unde/

Ieri, la ora 13 era ÎNCHISĂ Registratura ( deja ), iar azi e Sâmbătă - deci, NU aveai cum să şi depui Cererea şi NU era timp suficient ca aceasta să fie introdusă pe rol, să i se stabilească completul de judecată şi să i se dea termen, nici NU era timp să Trimită o Adresă către mama ta :))

Deci, să fim SERIOŞI!

Toate cele bune.

| gicuta1 explică (pentru bursuc001):

Ai dreptate, la cate probleme am, am incurcat intrebarile

| bursuc001 a răspuns (pentru gicuta1):

Mda happy