| AdrianaBacescu a întrebat:

Cine va fi presedinte pana la urma daca Klaus Iohannis va fi declarat incomptabil? Se vor face noi alegeri pentru un nou presedinte?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se vor face noi alegeri si pana la acestea presedinte ramane Traian Basescu.

| AdrianaBacescu explică (pentru Ioandelasal):

Auleu? Dar de ce? Il ador pe Iohannis ca un om.

| Ioandelasal a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Fiindca daca Iohannis este declarat incompatibil nu mai poate ocupa o functie publica, cum este si cea de presedinte, timp de 3 ani.
Asa cum am mai spus eu nu cred ca o sa fie declarat incompatibil, cred ca reclamatia impotriva lui a fost facuta doar pentru tracasare.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se vor face noi alegeri in acest caz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| Crossover1 a răspuns:

Esti nascut in 96! esti prea mic pentru politica. Uite ca sa nu spui de unde mi-am dat seama. Citeste constitutia romaniei de pe google.ro. E ceva tare acolo! Acolo gasesti raspunsul.

| AdrianaBacescu explică (pentru Crossover1):

Sunt nascuta in 2000
Chiar imi place destul de mult politica.