| MihaelaMihăiuş a întrebat:

Stie cineva ce documente sunt necesare pentru a efectua la notar o procura pentru plecarea unui minor in strainatate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de procura ci de declaratie a ambilor parinti, daca minorul nu calatoreste cu unul dintre ei.
Parintii au nevoie de actele lor de identitate, de actul de identitate al minorului (ori sa stie datele minorului) si de actul de identitate al insotitorului major (sau sa tie datele acestuia).