| Pupsy a întrebat:

am si eu o nelămurire, sâptămana trecută am dat orașul și l-am picat, recunosc din vina mea deoarece nu am știut cum să reacționeze pe moment.Situația a stat in felul următor, am intrat pe o străduță iar imediat politistul mi-a spus ca in intersecție sa merg la stânga, exact inainte de intersecție era o masina parcata pe contrasens, exact langa trecerea de pietoni, total neregulamentar din punctul meu de vedere, am vrut sa o depășesc dar erau pietoni in apropiere si mi-a fost frica sa ma bag exact pe trecere si m-am încadrat exact langa masina parcata, pe constrasens, practic nu mai avea loc o altă mașină pe lângă mine sa intre pe strada respectiva iar politistul m-a picat pe buna dreptate si recunosc asta. Intrebarea mea e urmatoarea daca faceam vreo sesizare cu privire la modul în care a parcat acel șofer, se putea face ceva in privinta lui? Stiu ca acum nu mai e nimic de facut dar vreau sa lămuresc pentru mine acest aspect.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Probabil ca da, probabil ca nu. Sunt enșpe mii de oameni care parcheaza la mai putin de 25 de m de trecere sau de coltul unei intersectii, in zona cu "oprirea interzisa". Atat de multi incat politia nu are cum sa se ocupe de toti, nu ai ce sa faci oamenilor needucati.
Si eu am picat traseul de 3 ori laughing Prima oara a fost vina mea iar de celelalte doua ori tot din motive obiective care nu au tinut de mine. Poti sa faci o sesizare, dar mereu o sa fie altii ca el

| Pupsy explică (pentru Yurisa):

Și l ai luat până la urmă?☺

| Yurisa a răspuns (pentru Pupsy):

Nu

3 răspunsuri:
| bibix3 a răspuns:

Da,pputeai sa sesisezi asta pentru ca mereu la finalul probelor politistul te pune la incercare "arajandu' ti ceva