| horansgang a întrebat:

Ce parere aveti despre membrii unei familii care intretin relatii sexuale intre ei?

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este vorba de altii decat sot si sotie atunci este imoral si ilegal, fapta constituie infractiunea de incest, conform Codului penal, citez:
"ART.377.Incestul
  Raportul sexual consimţit, săvârşit între rude în linie directă sau între fraţi şi surori, se pedepseşte cu închisoarea de la un an la 5 ani."
Daca fapta este comisa intre un major si un minor este si mai grava, fiind o infractiune sexuala.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Presupun ca "familia" aia e din Vaslui. Deci, nu ma mai mira nimic.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Daca sunt sot si sotie atunci nu vad absolut nimic gresit in asa ceva, din contra...
dar daca sunt rude de gradul 1 precum frate si sora sau tata si fiica s.a.m.d. atunci am o parere foarte proasta, nu proasta!
Nu mi se pare okay sa faci asa ceva cand lumea din jur este plina de persoane de treaba care se aseamana cu tine.
+Ca daca se intampla sa iasa vreun copil asa exista mari sanse ca acesta sa fie bolnav sau ceva de genul.
Deci mi se pare dezgustator ca astfel de persoane sa aiba relatii sexuale intre ei.

Daca sunt sot si sotie atunci e mai mult decat okay, in rest nu.
Este doar parerea mea.
Bafta!

| MiyakoSaki a răspuns (pentru RainmakerX):

Si eu impartasesc parerea ta! happy

| RainmakerX a răspuns (pentru MiyakoSaki):

Imi pare bine big grin

| MiyakoSaki a răspuns (pentru RainmakerX):

Adica cum poti sa faci asa ceva? Tata-fiica, mama-fiu, frate-sora? Este scarbos si inuman pentru mine.Ca sa mai adaug ceva la ce ai spus tu, ce naiba, doar nu suntem chiar animale. Avem si noi o constiinta si o ratiune straight face

| RainmakerX a răspuns (pentru MiyakoSaki):

Sunt multi oameni cu diverse probleme (religioase/mentale s.a.m.d) care fac asa ceva... Pana si cuvantul pentru astfel de lucruri se gaseste in dictionar.

Incest-Infracțiune care constă în întreținerea de relații sexuale între părinți și copii sau între frați și surori.

Deci din nefericire exista si astfel de oameni...degeaba suntem noi scarbiti, nu avem cum sa le schimbam mentalitatile.
Adevarat, nu suntem animale si avem ratiune dar unii au primit ceva mai putina sau au alte convingeri despre viata.

In concluzie sunt de aceeasi parere ca si tine insa astfel de oameni o sa tot existe. Asa cum exista pedofili si violatori asa exista si astfel de oameni...
Este doar parerea mea. Nu prea se fac cunoscute astfel de cazuri intrucat cei ce fac asta o fac in interiorul familiei deci o fac stiind cu siguranta riscurile. Aceasta este mentalitatea lor.
Bafta! big grin

| MiyakoSaki a răspuns (pentru RainmakerX):

Gen "lucrurile se spala in familie" laughing (y) Big like B|

| RainmakerX a răspuns (pentru MiyakoSaki):

Da,exact asa big grin

| Weedier a răspuns:

Ciudat,plus ca nu e ortodox deloc.

| singuraticul90 a răspuns:

Obsedati,cred ca duc lipsa de asa ceva laughing)

| Daredevil1998 a răspuns:

Ask Cersei and Jaime