| Andrwandu a întrebat:

sunt persoane care locuiesc in Italia pe aici?
Eu trebuie sa ajung la Ambasada din Milano si as vrea sa stiu daca trebuie sa fac vreo programare inainte, sau pot sa ma duc direct fara nici o problema?
Am facut 18 ani si am buletinul de Romania expirat, asa ca trebuie sa iau nu stiu ce foaie de la Amabasada, care imi permite sa trec granita cu buletinul expirat.
Sper sa gasesc raspunsul bun aici.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa obtii un titlu de calatorie, este valabil pentru reintoarcerea in Romania.
Este bine sa dai un telefon pentru programare, sa nu mergi cumva degeaba.
Titlul se poate obtine de la orice reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) a Romaniei din Italia, asa ca du-te la cea mai apropiata de tine.

1 răspuns:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Te lasa ai nostri sa intri.
De iesit nu se poate.