| mihaicelsfant a întrebat:

Vreau sa inchirez o masina. Ce trebuie sa stiu? Cati bani costa? Se poate numai pe o zi? Trebuie neaparat experienta pe carnet? Trebuie ceva asigurare? Dau funda

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de masina. Preturile pleaca cam de la 30euro in sus plus garantia care variaza de la conpanie la companie.

Se poate si pe 1 zi.

Trebuie minim 1 an si peste 21 ani cam asta e conditia la 90%

Trebuue si asigurare, pentru binele tau

| varsanofie a răspuns:

Salut, pe www.inchirieri-masini.ro găsești prețuri accesibile, începând de la 20-25/zi, fiecare mașină având asigurare, cât despre experiență trebuie cel puțin un an din ce îmi aduc aminte. Mai trebuie să cunoști faptul că peste tot se cere o garanție. Pentru mai multe detalii poți suna la 0762 135 800 și te vor asista cu cea mai mare plăcere. Succes!

| TheMusicBoy a răspuns:

Depinde cat costa dar parca stiu vreo 35 de euro pe zi(variaza de proprietar si ce fel de masina e) nu cred ca trebuie experienta sa fiu sincer. Si asigurarea o are masina respectiva ca altfel proprietarul nu ar putea sa dea in inhirie masina! Sper ca te-a ajutat raspunsul meu! (Funda?)

| suntserios a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Nimeni nu inchiriaza daca nu ai minim un an de permis. Si asigurarea pe care trebuie sa o faci e de tip Casco nu RCA