| Marian9116 a întrebat:

Bună! Vă rog frumos să mă ajutați cu ceva, astăzi am fost cu un prieten la Darina și am făcut o idioțenie. Ne-am decis să furăm niște produse în val de 88 de ron, o angajată avea ochii pe noi tot timpul fără să ne dăm seama, prietenul meu a încercat să iasă însă a fost oprit de o angajată de acolo unde ne-au verificat ghiozdanele și au găsit produsele, ne-a făcut poză și după ne-a lăsat să plecăm, ne-am cerut scuze și i-am explicat ca nu aveam bani să le achităm și ca nu se va mai repeta. Va veni poliția la ușa noastră sau pot depinde plângere (Țin să menționez avem amândoi 15 ani)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti sigur daca magazinul va face sau nu plangere penala pentru furt.
Personal cred ca nu va face, avand in vedere valoarea mica, prejudiciul a fost recuperat si varsta voastra.
In orice caz, chiar daca magazinul ar face plangere penala, cred ca organul de urmarire penala va solutiona plangerea prin NUP (neinceperea urmaririi penale) sau renuntarea la urmarire penala, daca o va incepe, pentru lipsa interesului public.

| darrio2007 a răspuns:

Plângere pentru ce? Pentru că s-a dovedit că ati furat?
Esti intreg la minte?

| Teajut123SMR1 a răspuns:

Puscarie nu scapati