| Chinchila a întrebat:

Buna!
Va rog sa ma ajutati urgent!
Deci, dupa ce aflu unde sunt repartizata la liceu, trebuie sa depun dosarul de la scoala generala la liceul respectiv.Intrebarea este daca nu poate semna mama sau tata in locul meu? Pentru ca eu trebuie sa plec din localitate
Multumesc anticipat!:*

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Esti minora, parintii pot semna in locul tau --- la unele scoli, foaia matricola nu este inmanata personal elevului--- ea este trimisa prin posta/curierat de la o scoala la alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba poate, mama/tata. Cand am intrat eu la liceu s-a dus maicamea sa-mi depuna dosarul.