| Jeezy a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o arma. Evident vreau sa o detin legal asa ca din moment ce sunt "nou" in domeniu as dori sa stiu daca este cineva care stie cam ce ar trebui sa fac pentru a obtine o autorizatie de port arma

Răspuns Câştigător
| DIGIT4L a răspuns:

Uite aici..este site-ul politiei romane:
https://www.politiaromana.ro/......le-&page=1

| Jeezy explică (pentru DIGIT4L):

Mersi dar mai am o intrebare daca poti sa imi raspunzi poate stii

la punctele 11 si 12 daca nu sunt vanator si nu am carnet de vanator nu pot depune dosarul pentru acest tip de arma?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu meriti sa ai o arma daca pui astfel de intrebari pe TPU! Nu esti inca copt la minte!

| Radu284 a răspuns (pentru K0sti):

Really? Si cam cum trebuie sa arate o intrebare de om copt la minte?

Eu am cateva arme (un AK47, un Shotgun 12 Ga, o arbaleta, etc.) si as intreba cam la fel.

| Jeezy explică (pentru K0sti):

Hai pe bune? cum ai realizat ca nu sunt copt la minte?