| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Vreau sa scriu si eu o reclamatie sau sesizare cum s-o fi numind ea la inspectoratul scolar constanta precum ca am fost nedreptatit la bac, cam ce ar trebui sa contina, ma puteti ajuta?

21 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Numai politia poate rezolva cazul tău. Oricum daca lucrarea ta a fost anulată tot va trebuii sa dai bacul in toamnă.

| danutzu96 a răspuns:

Neindreptatit in ce sens?

| Gabitzu246 explică (pentru danutzu96):

Pai in sensul ca daca unii candidati au vorbit cu supraveghetorii dinainte sa le paseze ciorne pe ascuns, eu ce vina am ca o supraveghetoare a uitat ciorna pe banca mea? oricum pe inregistrarea video sunt 100% convins ca se v-a observa toate neregulile, pe mine ma intereseaza macar sa imi redobandesc drepturile.

| Ruxandra15 a răspuns:

Dar ce ai patit de esti asa revoltat? Si ce crezi ca rezolvi?

| Gabitzu246 explică (pentru Ruxandra15):

Am cazut intr-o clasa in care s-a copiat, eu mi-am vazut de treaba mea, nu am miscat capul stanga dreapta, iar pe la sfarsitul examenului supraveghetorii au umblat cu ciorne ca sa le dea pe la unii candidati sa copie si proasta aia de supraveghetoare a uitat o ciorna la mine pe banca, si de asta am fost eliminat din examen.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Vezi ca s-ar putea ca nebuna daca o reclami sa iti faca scandal. I-ai retinut numele?

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Daca ii stii numele faci reclamatie la inspectorat pe numele ei. Ai vreo dovada? Daca ai, ea va fi data afar din invatamant pe viata

| Gabitzu246 explică (pentru Ruxandra15):

Se vede pe camera de filmat, singura care a venit la banca mea a fost ea

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Realizezi ca poate a lasat-o intentionat acolo.

| Gabitzu246 explică (pentru Ruxandra15):

Pai si eu cu ce sunt vinovat ca proasta aia mi-a pus ciorna pe banca? eu ii cerusem decat o foaie de examen nu ciorna altuia.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Deci daca stii cum o cheama te duci frumos la inspectorat si spui ca bacul la clasa x a fost fraudat de supraveghetorul y

| Gabitzu246 explică (pentru Ruxandra15):

Multumesc frumos! inca ceva, credeti ca am ceva sanse sa imi fie reabilitat numele si redobandirea drepturilor de a da examenul?

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Odata ce te-a scos afara va trebuii sa dai din nou examenul in toamna. Terminasei lucrarea?

| Gabitzu246 explică (pentru Ruxandra15):

Mai aveam cateva cuvinte de scris la ultimul exercitiu.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Nu ai semnat aceea foaie pe care se scrie numarul de pagini nu?

| Gabitzu246 explică (pentru Ruxandra15):

Nu

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Deci foaia ta nu a fost trimisa. Te prezinti din nou in toamna. Pana atunci o reclami pe madam, se vede pe camera daca ea a fraudat examenul, si daca e asa va zbura din invatamant.

| Gabitzu246 explică (pentru Ruxandra15):

Problema este ca am fost eliminat din examen, adica trebuie sa dau dupa 2 sesiuni

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Gabitzu246):

De unde ai scos-o si pe asta? Si cei eliminati dau in toamna.

| Gabitzu246 explică (pentru Ruxandra15):

Nu este adevarat, citeste regulamentul.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Intreaba un profesor. Multe se spun in regulament si nu se intampla.