| ric123 a întrebat:

Am cumparat o garsoniera in care stau chiriasi a fostului proprietar, acestia refuza evacuarea locuintei. Ce putem face pentru a-i putea evacua.

Răspuns Câştigător
| DoarImpreuna a răspuns:

Cheama politia. Tu esti proprietar si ii va evacua. Eventual o vizita la un executor judecatoresc sigur va rezolva problema.

3 răspunsuri:
| Annapro a răspuns:

Normal! Cheama politia, doar este apartamentul tau, eventual poti sa-i dai injudecata ceva de genul...Dar este bine sa chemi politia ca sa ii poti evacua de acolo.

| teodor9696 a răspuns:

S-a inventat politia... daca nici ei nu rezolva nimic ii dai in judecata

| ric123 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.