| Mihailupuleasa a întrebat:

Am cumparat o masina, dar asigurarea nu mai este valabilă de azi iar ca sa imi trec masina pe numele meu dureaza ceva.
As putea cumva sa platesc asigurarea chiar daca e inca pe numele fostului proprietar? (imi trebuie doar pe o perioada scurta)

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Faci RCA provizoriu în vederea înmatriculării, pe numele tău.

| Mihailupuleasa explică (pentru mihai69):

Asta am facut. Trebuia sa trec mai intai la primarie.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, e o soluție corectă

| Frank51 a răspuns:

Da, se emite noua asigurare pe actualul proprietar, poți face asta chiar tu online, cu buletinul lui.

| Iote a răspuns:

Poti sa scoti bani din buzunarul tau. Dar va fi pe numele actualului (tu spui fost) proprietar, nu a ta.