| Ali260292 a întrebat:

Bună ziua, am de vânzare o casă la țară cu teren 800 m² totali.
Aveți idee aproximativ cât mă costă actul de vânzare-cumpărare cu taxe notariale și cele de stat?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Taxele sunt in functie de valoare.
Cea mai mare valoare o are onorariul notarial, il poti vedea in Ordinul ministrului justiției nr.177/C. pentru aprobarea Normelor privind tarifele de onorarii minimale pentru serviciile prestate de notarii publici, in M.Of.70/26.01.2024, pe site-ul M.Of.

| Ali260292 explică (pentru Ioandelasal):

6500 euro

| suntserios a răspuns (pentru Ali260292):

Pana in 600-700 lei