| Dragos-Ilie_Morariu_1993 a întrebat:

Buna ziua!
Am si eu o intrebare legata de examinarea practica a examenului auto. Am luat sala si am fost programat in data de 11.02. 2022 pentru oras dar eu chiar in ziua aceea o sa fiu plecat din tara si as vrea sa ma pot reprograma dar nu stiu exact carei institutii trebuie sa ma adresez. L-am intrebat pe instructor si a zis ca nu stie (ca pe la prefectura) dar nu gasesc nimic pe google exact despre asta sau pe drpciv. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Fa o cerere scrisa si trimite-o sau depune-o la Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor (SPCRPCIV), (nu drpciv cum zice sbyred) din judetul tau. Gasesti adresa pe net. Vei primi raspuns. Daca mergi personal la ghiseu vezi ca trebuie sa te programezi. Cel mai bine dai un telefon inainte - il gasesti tot pe net - si intrebi.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aprobarea pentru schimbarea datei examinarii se da de catre seful serviciului de permise din judet.

| Bariel a răspuns:

Te duci la drpciv(unde ai dat sala) si ceri sa te reprogramezi