| Valisson a întrebat:

am si eu o mare problema..am cumparat o masina de la un baiat, nu am act de vanzare cumparare, a avut masina si el de la altcineva, am avut cartea masinii, talon, asigurare..toate actele. Am circulat asa cu ea 2 luni de zile si astazi m-am certat cu iubita si mi-a furat masina, am platit-o dar nu este pe numele meu.
Am martori care stiu ca am platit-o chiar daca nu am perfectionat actele, ce fac in aceasta situatie? Nu este nici pe numele meu, nici pe numele ei si vreau masina inapoi.Mi-a luat cartea, talonul si asigurarea, mi-a lasat permisul si buletinul pe masa si a fugit cu masina. Va rog ajutati-ma. Daca ma duc la politie ce se intampla?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti reclama furtul la politie si va fi cercetata si posibil condamnata pentru aceasta infractiune, daca poti dovedi ca tu ai cumparat si platit masina.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu se duce la Politie pentru ca nici el nu este in regula cu masina.