| Vali738392 a întrebat:

Bună ziua, am și eu un caz, acum două luni am avut un accident rutier din care nu sunt daune materiale. In mașină cu mine mai era un prieten de-ai mei din care nici el nu a pățit nimic. El a declarat ca nu așteaptă despăgubiri morale sau alte chestii, eu nu eram băut sau sub influența altor substanțe interzise, permisul meu a fost reținut de către polițiști și eu conduc la momentul de fata cu dovezi ce le prelungesc în fiecare luna. Aș dori să știu dacă există o modalitate să-mi recuperez permisul mai repede. Tin sa menționez faptul că permisul este eliberat în România, mulțumesc.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

3 luni nici o sansa, atat e termenul in care prietenul tau poate depune plangere. Dupa cele 3 luni, depinde de cel care instrumenteaza dosarul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tavi Perțea, fost politist: https://play.google.com/......ps/details
Si-a dat demisia acum circa 2 saptamani dar tot poti sa-l contactezi pe Facebook sa te ajute.