| Cetateniiiii22 a întrebat:

Mi-a luat permisul de conducere, am facut accident, nu am acordat prioritate si acum am dosar penal. Nu am avut nici asigurare si conduc doar cu dovada pe fiecare luna trebuie să o prelungesc pentru 30 de zile, eu imi vreau permisul, cum, cand si ce e de facut?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic de facut, pana nu se judeca procesul.
Dosarul penal este pe viata si nu cred ca iti av prelungii niemni, nimic, deoarece un dosar penal isneamna o fapta grava care de obiecis e lasa cu suspendare pe 6 luni sau 1 an.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La cum scrii de prost nici nu ma mir ca ti au luat permisul, de ce nu ai acordat prioritate? Ce era asa urgent de te ai grabit?

| Cetateniiiii22 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt de la cetățenii de aceea scriu prost sa ma salvezi tu cristi de la bucurești, ma grăbeam sa ma duc într-un loc sigur sa imi fac un cui!

| Sofer a răspuns:

Tu îl vrei dar e problema ca nu o sa îl primești prea curând.