| RUXA33 a întrebat:

Am un teren de 350 mp.In ce conditii pot construi o casa? Terenul este intavilan.Este prea mic? Se poate face PUZ?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare localitate are PUG, PUZ si PUD, tu trebuie sa ceri doar certificat de urbanism si apoi autorizatie de construire, de la primaria localitatii. De asemenea fiecare localitate are un regulament de urbanism, in care sunt prevazute unele reguli generale privind regimul constructiilor, asa ca tot de la primarie poti afla detalii. Parerea mea este ca terenul este indestulator dar depinde si de marimea constructie pe care intentionezi s-o faci. Numai bine!

| onasis1961 a răspuns:

Draga Ruxa33, Eu am o casa destul de cocheta cu trei camere baie, bucatarie si garaj in 210 mp.Asa ca daca ai un proiect adecvat, e spatiu destul!