| Scorpions13 a întrebat:

As dori si eu cateva sfaturi din partea unor persoane care stiu bine.

Sunt din Buzau, si acum termin liceul, as dori sa plec la facultate la ASE in Bucuresti, as vrea sa o fac la zi.

Ma pot baga in armata (adica sa dau examene de primire cum e la campina ca subofiteri. nu sa ma inrolez direct ), sa lucrez si sa fac aceste lucruri in acelasi timp? si daca ma bag in armata in Bucuresti imi asigura cazare si pot sa nu fac absente la cursuri?

Astept raspunsurile celor care cunosc aceste lucruri.

Va multumesc si cel mai folositor raspuns ii dau funda.

1 răspuns:
| stpu a răspuns:

Singurul lucru pe care-l stiu foarte bine e ca n-ai sa reusesti sa termini facultatea si nu vei lua nici un examen. Sunt seminarii la care conteaza prezentele, raspunsurile sau diferite proiecte. Ori din armata nu poti lipsi.
Mi se pare cea mai proasta idee. ASE-ul are niste camine care cu siguranta sunt mai bune decat cazarea din armata.
Armata care nu cred ca asigura cazare, caci astazi e doar un serviciu.