| Scorpions13 a întrebat:

As dori si eu cateva sfaturi din partea unor persoane care stiu bine.

Sunt din Buzau, si acum termin liceul, as dori sa plec la facultate la ASE in Bucuresti, as vrea sa o fac la zi.

Ma pot baga in armata, sa lucrez si sa fac aceste lucruri in acelasi timp? si daca ma bag in armata in Bucuresti imi asigura cazare si pot sa nu fac absente la cursuri?

Astept raspunsurile celor care cunosc aceste lucruri.

Va multumesc si cel mai folositor raspuns ii dau funda.

1 răspuns:
| panther2007 a răspuns:

Ei bine aici apare o problema.
In momentul in care tu unu te inrolezi in armata nu vei putea sa iti continuii studiile(daca nu stiai pe vremea cand armata era obligatorie, studentii erau scutiti de armata si asta doar pentru a termina studiile).
Deci daca te inrolezi in armata nu cred ca ai sa poti sa iti urmezi si facultatea.
Si asta pentru ca tu ai sa fi la dispozitia unitatii militare si nu invers.
In al doilea rand in momentul in care te inrolezi in armata, ai cazarea asigurata insa in incinta unitatii unde ai sa te inscri sau ai sa fi distribuit.
Sper ca ti-am fost de ajutor