| Ludacryst a întrebat:

Buna ziua, cum pot afla adresa unei persoane aflate in strainatate (Anglia) daca ii stiu doar numele?
Am 20 de ani si doresc sa imi dau in judecata tatal pe care nu l-am cunoscut niciodata pentru neplata pensiei alimentare. Am vorbit astazi cu un avocat si mi-a spus ca trebuie neaparat sa stiu unde locuieste tatal meu in acest moment ca sa poata continua demersurile.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incerca prin rude, cunostinte sau persoane care il cunosc pe tatal tau.
De asemenea poti cauta si pe internet, s-ar putea sa figureze pe vreo retea sociala sau alte site-uri.
De asemenea te poti adresa Ambasadei Romaniei de la Londra si politiei engleze.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți contacta o agenție de detectivi.

| hacktek a răspuns:

Cauti acul in carul cu fan... Forget about it.
Incearca in Romania, il dai in judecata pe ultima adresa avuta aici.
Cel mai probabil nu se va intampla nimic din demersul tau, concentreaza-te spre alte metode de a produce bani (de exemplu, prin munca).