| PopeiTopG a întrebat:

Bună ziua. Din punct de vedere legal este considerata cruzime împotriva animalelor sau tortura uciderea insectelor? Exista repercusiuni dacă postez online filmulețe cu gândaci omorâți prin diferite metode? Va mulțumesc

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai grijă când omori un țânțar. Să nu postezi online.

| johnnny123 a răspuns:

Repercusiuni legale pentru că postezi filmulețe în care torturezi și ucizi gândaci nu vor fi.

Dar nici o vizită la psiholog nu ți-ar strica, să nu fie cumva o problemă mai profundă acolo.

| ioana748 a răspuns:

Cine stie?
Posibil happy

| LisaJulie a răspuns:

Nu exista pentru omorârea gândacilor, totuși fără supărare dar nu prea te consider ok dacă omori insecte din placere

| Teajut123SMR1 a răspuns:

Da e periculos abia m-am eliberat dupa ce am praduit o musca aseara, mare grija