| Raulito123 a întrebat:

Buna ziua. Dupa ce este finalizat de construit un bloc, care sunt etapele urmatoare?
Stiu ca urmeaza receptia cladirii, apartamentarea si intabularea, insa nu stiu in ce ordine si nici daca am omis niste etape.

Daca stie cineva voi fi foarte recunoscator! Dau funda, Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ordinea indicata de tine este buna, dupa receptia finala se face numerotarea apartamentelor si apoi inscrierea blocului in Cartea funciara.