| razzyuk a întrebat:

iarna aceasta am aruncat articole pirotehnice si am fost prins de politie.acestia mi le-au confiscat si mi-au dat o amenda pentru disturbarea linistii publice, pe care am paltit-o imediat.astazi au venit la mine la usa si mi-au dat un citat in care este scris numarul unui dosar penal si ca sunt chemat la politie pentru detinere ilegala de articole pirotehnice... dupa ce am mers la politie mi-au spus ca trebuie sa merg la IML pentru o expertiza....as dori sa stiu ce ar putea sa ma intrebe si s-ar intampla mai departe
mentionez ca am 14 ani

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asa cum ti-am spus, in raspunsul la intrebarea ta anterioara, minorul intre 14-16 ani raspunde penal doar daca a comis fapta cu discernamant. Te-au trimis la IML, pentru expertiza medicala psihiatrica, tocmai pentru a stabili daca ai avut discernamant la comiterea faptei, este obligatorie aceasta expertiza. Numai bine!

| victorandrei a răspuns:

La iml? sa vada daca esti intreg la cap

| yourFanta a răspuns:

laughingaia chir sunt tampiti?laughingvai de capu` meu

| taws a răspuns:

Datorita faptului ca esti minor, la dosar este nevoie de o expertiza medico-legala care sa stabileasca daca ai sau nu discernamant.