| DIGIT4L a întrebat:

Buna ziua, imi va expira curand actul de identitate (22 de ani). La 18 ani parintii m-au luat in spatiu, eu la momentul de fata inca locuiesc cu ei (deci nu schimb adresa de domiciliu), va fi totusi nevoie ca un parinte sa fie prezent cu mine la schimbarea buletinului, sa semneze ceva? Ce acte sunt necesare?

Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da,va fi nevoie de un parinte cu tine, proprietar al imobilului in care te ia in spatiu.

| anonimg a răspuns:

Da, trebuie să fie cu tine proprietarul locuinței împreună cu actul de vânzare-cumpărare al locuinței.
Alte acte le poți căuta din timp chiar la ghișeul poliției unde se face evidența populației.